Genel
Trend

Gitme!

Diyebilseydim,..

‘Eğer yapabilseydim, Kendimi senin ceplerine sığdırırdım. Bir an delirebilseydim, Seni bomboş bir odaya kapatır ve kafalamı duvarlara vura vura “gitme” derdim.
Gitme. Çünkü kaybolmuş gibi hissediyorum sen gidince. Eksiliyorum. Bilemiyorum ellerimi nereye koyacağımı. Boğazım düğümleniyor,yutkunamıyorum.

Çünkü bir ağrı saplanıyor ciğerlerime, Dayanamıyorum. Gitme. Sen gidince kardeşliğini unutuyor halklarım. Savaşların ortasında kalıyorum, Vuruluyorum, Yaralanıyorum.. Eğer becerebilseydim göğsümü avuçlarına bırakırdım.

Bir an delirebilseydim, Gösterirdim sana sen gidince kanser olan yanlarımın dökülen saçlarını. Nasıl da acıtıyor olduğunu gözyaşlarımın yanaklarımı.. Üzerime evlerin, denizlerin, yolların, göklerin yıkıldığını. Bir enkazın altında nefessiz kaldığımı. Kaybettiğimi umudumun bekareketini.. Diyebilseydim, “Gitme” derdim !

Seninle uysallaşıyor benim içimdeki öfke. Yani bir sabah uyanıyor ve kesmiyorsam bu dünyanın bileklerini dikine senin gözlerinin rengini barındırıyor diye.. Gitme. Seninle güzelleşiyorum ben. Kaybettiğim kimliğimi buluyorum kokunda.. Baharlar buluyorum, Sebepler buluyorum, Yarınlar buluyorum. Gitme, Yurdum olan adına, mülteci hissediyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir